CESTA ĆAJE

Vítejte ve vaší čajovně a obchodu čajem

i vy si můžete dopřát nejvyšší kvalitu
Kde nás najdete

Novobranská 80/10 BrnoOtevírací doba

po-pá10:0021:30
so13:0021:30
nezavřeno

Kontakt


Cesta čaje
Novobranská 80/10
(u Měnínské brány)
602 00 Brno

+420 733 138 653 - majitel
+420 733 772 044 - rezervace
+420 604 449 576 - masáže

Provozovatel


Cesta čaje,
Radek Ulm,
IČO 61874167,
živnostenský list vydán
živnostenským úřadem
Malinovského nám. 3,
601 67 Brno,
pod číslem jednacím
MMB/0241288/2010

e-mail: cestacaje@seznam.cz

Jiřinka a Radek Ulmovi

Radek Ulm

Plně pracovně vytíženému mladému muži, který si úspěšně budoval kariéru, se postavila v roce 2000 do cesty vážná nemoc, která trvala 7 roků. Již během nemoci se v roce 2004 poprvé setkal s čajem, kdy jako většina jiných objevoval kouzlo čajoven a nasával jejich klidnou a přátelskou atmosféru. Po odeznění nejhorších příznaků nemoci stál opět na počátku cesty a ptal se, co dál. Co bude moci se svým zdravotním omezením dělat, jakou práci si má hledat. A opět mu přišel do cesty čaj. Pracoval zadarmo v čajovnách (jedna z mála cest, jak se do čajového světa dostat ) a pilně studoval dostupnou literaturu o čaji a jeho kultuře.

V r. 2006 začal pracovat v čínském čajovém klubu Cha Dao a poctivě se učil vše o čínském čaji a tradičním čajovém umění gong-fu cha a to vše s rodící se vidinou své vlastní čajovny.

V roce 2008 se oženil a přestěhoval do Brna. Vize obchodu s čajem a čajovny se začala zhmotňovat. Když přišel do Brna, měl v kapse pouze svůj malý důchod a velké sny a plány. Prakticky z ničeho začal budovat Cestu čaje. Zúčastnil se výběrového řízení, kde jeho projekt Obchodu s čajem, čajovnou a masážemi uspěl a rada města Brna mu přiřkla prostory v centru Brna. Při zpětném pohledu bychom řekli, že s velkou dávkou naivity oslovil s žádostí o půjčku několik bankovních domů, kde samozřejmě neuspěl, protože jako začínajícímu podnikateli, který nemá v záloze nemovitost či pozemek, banka ani omylem nepůjčí. Pomohli přátelé a rodina. S nimi, nadšením a vírou byl projekt dokončen. V dubnu se započalo s vyklízecími pracemi a 8. listopadu 2008 slavnostně otevíralo. Nekuřácké prostředí čajovny, soustředěné na myšlenku čaje, tradice a čínskou kulturu brzy přilákalo své zákazníky. Stejně tak čaj je do obchodu vybírán velmi pečlivě, s důrazem na jeho vysokou kvalitu.

V roce 2010 uskutečnili manžele Ulmovi pracovní cestu do Číny. V Pekingu úspěšně absolvovali čajovou školu a získali tak od Čínského úřadu pro čaj úřední certifikát o odborných znalostech čaje a čajového umění gong-fu cha. Po Číně pak dále procestovali 8000 km za čajem a čajovou kulturou. Získané vědomosti se snaží zúročit ve svém obchodě i čajovně.

V r. 2011 otevírají svůj druhý obchod v městě Brně – Králově Poli a věří, že tím jejich čajová cesta nekončí.

 

 

Ing. Jiřinka Ulmová

Do čajového světa vnikla vskutku po hlavě. Do té doby než se vdala, pracovala na propagačně vzdělávacím úseku Zoologické zahrady města Brna jako vedoucí útvaru pro styk s veřejností. Po pracovní době se věnovala masážím. Po založení Cesty čaje se osamostatnila a začala provádět masérskou praxi v rámci Cesty čaje. Masážím se věnuje již od roku 2002. Třikrát navštívila chrámovou školu Watt Po v Thajsku, kde se naučila ojedinělým masážním technikám, také absolvovala kurz masáží v Číně v Cheng Du a i dalšími kurzy se snažila prohlubovat své masérské umění. Je však pravdou, že v poslední době se z milovníka kávy stává díky manželovi milovník čaje. První krok na cestě čaje má za sebou a co bude dál, to se uvidí…..