Yong Zhen 2014 Zhuan Cha 250g

Dostupnost: Skladem
550,00 Kč
Nejsme plátci DPH Dodání do 3 - 4 dní

Označení Zhuan značí lisování do cihly. Jde o velmi příjemný, výraznější Pu-Erh s jemnou vůní a hutnou zemitostí v chuti, podtrženou jemnými ovocnými tóny a zejména datlemi. Barva nálevu je temně červená. Jde o náš osobní tip, pokud hledáte kvalitní a dostupný Pu-Erh, který se hodí pro časté popíjení.

Množství:

Naše doporučená příprava:

 

Porcování: Čaj porcujeme po směru slisovaných vrstev. Použijeme nejlépe nůž na Pu-Erh nebo obdobné tvrdé, neohebné šídlo, kterým jemně nadzvedáváme slisované lístky směrem nahoru tak, aby se, pokud možno, uvolnily bez přílišného lámání. Pro přípravu čaje je vhodné použít jak větší kousky, tak trochu jemných, oddrolených částí.

DOPORUČEJEME provést prolévací nálev. Lístky zalijete požadovanou teplotou vody a ihned vodu odlijete. Necháte čaj krátkou dobu stát (30–60 s) a pak zalijete čaj na louhování. Doporučujeme u obou způsobů přípravy.

 

Poznámka k přípravě: Pu-Erh tmavého typu (Shu/Ripe) je téměř nemožné přelouhovat, proto je doba louhování velmi variabilní a odvíjí se od chuťových preferencí.

 

Konvička 500 ml:

Teplota vody: 100 °C

Doba louhování: 1–8 min

Množství čaje: 7–8 g

 

Zhong / malá konvička 250 ml:

Teplota vody: 100 °C

Doba louhování pro jemné nálevy: 30 s, 10 s, 30 s, 40 s, …

Doba louhování pro silné nálevy: 1 min, 1 min, 3 min, 5 min, …

Množství čaje: 5–8 g

021
6 ks

Parametry

Země původu
Čína
Rok sklizně
2014
Typ čaje
Shu Pu-Erh
Zpracování čaje
Lisovaný

Související produkty

(16 dalších produktů ve stejné kategorii)